Łydka Grubasa zagra urodzinowy koncert u Wyspiarza

Uwielbia ich pilska publiczność. Ze wzajemnością. Łydka Grubasa przyjeżdża do Piły w ramach swojej urodzinowej trasy; zespół świętuje w tym roku swoje 20-lecie. W piątek, 10 czerwca, zagrają u Wyspiarza. Bilety są jeszcze do nabycia.

Humor, dystans, energia i świetna zabawa – tak można podsumować muzykę tworzoną przez Łydkę Grubasa. Zespół został założony w Olsztynie w 2002 roku i początkowo miał być projektem żartu koncertowego muzyków tworzących kapelę trashmetalową Respite. Łydka Grubasa ma w dorobku pięć płyt oraz najważniejszą koncertową nagrodę w Polsce czyli Złotego Bączka za niezwykle energetyczny występ na Pol’and’Rock Festival w 2018 roku.

Łydka Grubasa gra muzykę, którą sami określają mianem „rocka kulinarno-publicystycznego”, czyli połączenie alternatywy, heavy metalu z dodatkiem reggae, ze szczyptą folk metalu przyprawionego groove metalem. Łydka stawia na ostrą satyrę, nie stroniąc od gorących tematów takich jak krytyka instytucji państwowych, akceptacja osób transseksualnych, czy problemy związane z globalną migracją.

Teraz grają swoją urodzinową trasę z okazji 20-lecia. W Pile Łydkę Grubasa w wersji urodzinowej będzie można usłyszeć już w piątek, 10 czerwca. Zagrają u Wyspiarza w ramach Letniej Sceny Muzycznej. Supportować ich będzie Bartas Szymoniak, twórca stylu beatrock, łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Były frontman Sztywnego Palu Azji na co dzień współpracuje z multiinstrumentalistą Mark Mantra. W ciągu niespełna pięciu lat zagrali ponad 350 koncertów na wielu ważnych scenach. W Pile Bartas Szymoniak wystąpi po raz pierwszy.

Początek koncertu u Wyspiarza o godz. 18.00. Wstęp: 75zł (do 9.06) / 85 zł w dniu koncertu. Po koncercie tradycyjnie już afterparty na Barce.

Fot. Mat. prasowe