Maratończyk z medalu pobiegnie w Pile

W tym roku na medalu Półmaratonu Signify Piła pojawi się podobizna Piotra Pobłockiego. Mistrz Polski w maratonie z 1999 roku w Pile przeszedł do historii jako dwukrotny zwycięzca „Pilskiej Piętnastki”. 4 września razem z żoną zamelduje się na starcie na Wojska Polskiego.

Podobizny czołowych polskich maratończyków pojawiają się na medalach pilskiego półmaratonu od 2006 roku. Pierwszym zawodnikiem był Zdzisław Bogusz, ostatnim Jan Białka, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i reprezentant Polski w biegach maratońskich. W tym roku na medalu pojawi się podobizna Piotra Pobłockiego. To wielokrotny reprezentant Polski w biegach długodystansowych, zwycięzca Enschede Marathon. Startował w biegach maratońskich w Berlinie, Eindhoven,  Kosice, Dębno, Wrocław i wielu innych biegach ulicznych. W 1991 roku wygrał pierwszą „Pilską Piętnastkę” . Powtórzył to dwa lata później.

W tym roku Piotr Pobłocki pojawi się nie tylko na medalu, ale również na trasie 31. Półmaratonu Signify Piła. Pobiegnie razem z żoną. Trasa półmaratonu dla tych, którzy będą ją pokonywać kolejny raz, nieznacznie się zmieni. Nie będzie już przebiegać ulicami: Śniadeckich, Łączna i Philipsa. Start i meta będą w tym samym miejscu czyli na Placu Zwycięstwa.

Przypomnijmy, że zawodnicy do biegu głównego wystartują o godz. 11.00. Obecnie na liście startowej jest 1086 biegaczy z Polski, Ukrainy, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, a także z odległej Tajlandii czy USA. Z pewnością „dobiją” również biegacze z Kenii.

Zapisy prowadzone są na stronie półmaratonu na halfmarathon.pl. Wpisowe wynosi 95 złotych. Uczestnicy (maksymalnie 1700 osób) mogą liczyć na nieskomplikowaną, szybką trasę, uzbrojoną w atesty AIMS, IAAF oraz PZLA. Miejskie drogi będą do dyspozycji pełnoletnich biegaczy Punkty odżywcze zostaną umiejscowione na 6., 11. i 15. kilometrze, a na ukończenie rywalizacji powinien wszystkim wystarczyć trzygodzinny limit.

Rok temu rywalizację zdominowali biało -czerwoni. Z ponad sześciominutową przewagą nad grupą pościgową finiszował Tomasz Grycko (1:04:44). Nieco mniej imponujące, choć też bardzo wyraźne zwycięstwo w gronie kobiet odniosła Monika Jackiewicz (1:12:50), aktualna mistrzyni kraju w półmaratonie i maratonie.

Fot. Mat. prasowe