Marcin Kydryński dziś w Pile

Marcin Kydryński będzie dziś wieczorem gościem klubu Dialog w Regionalnym Centrum Kultury. Tematem rozmowy będzie jego najnowsza książka „O Wschodzie”.

Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali.

Przez ponad 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Odszedł w maju 2020, w geście protestu przeciwko przejęciu programu przez polityków.

Od lipca 2020 roku prowadzi autorską audycję „Pora Siesty” w Radiu Nowy Świat.

Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Swoje reportaże publikował w „National Geographic”; pierwszy autor i fotograf, jakiemu centrala w Waszyngtonie wydała okładkowy materiał w lokalnej edycji. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich.

Napisał dziesiątki piosenek dla Anny Marii Jopek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów SIESTA w drodze, które nawiązują do jego radiowych audycji.

Autor książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996), „Pod Słońce” (1999), „Biel. Notatki z Afryki” (2016). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”, w 2020 r. ukazała się książka „Dal” będąca efektem czteroletniej pracy nad zbiorem starych fotografii z afrykańskich kolonii.

Najnowsza książka „O Wschodzie” jest książką intymną, chwilami wręcz ostentacyjnie, dojmująco szczerą. Autor nazywa ją swoją duchową autobiografią. Wraca nie tylko na Wschód, ale i do świata dzieciństwa.

Rozmowa o książce w klubie Dialog już dziś w klubie Dialog. Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Fot. Mat. prasowe