Matka z córką kradły w galerii…

Pilscy policjanci zatrzymali dwie kobiety podczas „zakupów”. Matka z córką na terenie jednej z galerii w Pile ukradły różnego rodzaju towary, m.in. odzież, kosmetyki i artykuły spożywcze.

20 kwietnia dyżurny pilskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację od pracowników jednej z galerii mieszczącej się na terenie Piły, iż dwie kobiety spacerują po sklepach i prawdopodobnie wychodzą z tych obiektów z różnego rodzaju towarem, nie płacąc za nic. W związku z tym na miejsce pojechał patrol policji.

Funkcjonariusze zatrzymali na terenie galerii dwie kobiety. Jak się okazało matka i córka wybrały się na „zakupy”, jednak wychodząc ze sklepów z wybranym asortymentem zupełnie zapomniały o tym, że za towar należy zapłacić. Łupem amatorek cudzego mienia padły rozmaite towary, m.in. odzież, kosmetyki, artykuły spożywcze. Część skradzionych rzeczy kobiety miały przy sobie w torbach, a pozostałe w szafkach depozytowych – relacjonuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej policji.

Wartość skradzionego towaru wyniosła blisko 3 tys. złotych. Policjanci w całości odzyskali skradzione przedmioty. Zatrzymane kobiety to matka i córka w wieku 46 i 18 lat, mieszkanki powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do 5 lat.

//źródło: KPP Piła//