Mechan Lan w Mechaniku

W piątek, 31 maja, odbył się, organizowany już po raz piąty, przez uczniów Techniku Informatycznego, finał ogólnopolskiego turnieju lanowego Esport Mechan Lan 2019.

Do Piły przyjechały najlepsze drużyny, wyłonione w trwających od stycznia rozgrywkach on-line.

Zawody stały na wysokim poziomie i dostarczyły wielu emocji zarówno graczom, jak i publiczności. Rozgrywki były na bieżąco wyświetlane na wielkim ekranie na sali gimnastycznej i transmitowane w sieci.

EML 2019 wygrała drużyna BydgoszczEkipa, pokonując w finale drużynę KasztankiXD.

BydgoszczEkipa to zawodnicy z Bydgoszczy, część z nich gra razem od dawna, ale cała piątka wystąpiła w tym składzie po raz pierwszy. Już zadeklarowali swój udział w przyszłorocznych rozgrywkach.

KasztankiXD to zwycięzcy 2 poprzednich finałów (ekipa ma w składzie graczy z Krakowa, Bydgoszczy, a jeden z nich mieszka na stałe w Niemczech).

Trzecie miejsce wywalczyła drużyna LaVidaLoca z Piły i okolic, w której składzie grał absolwent ZST (ze słynnej Armii Polcyn).

Na szczególne gratulacje zasługują organizatorzy – uczniowie Technikum Informatycznego, którzy świetnie zaplanowali, przygotowali i przeprowadzili całą imprezę. Sponsorem strategicznym turnieju był Media Ekspert.

Redakcja Głosu Pilskiego była patronem prasowym.