Mężczyzna ciężko ranny w pożarze domu

13 lipca, kilka minut po godzinie czternastej do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wraz z przylegającymi zabudowaniami gospodarczymi w miejscowości Drożyska Wielkie (pow. złotowski).

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz trzy najbliższe jednostki ochotniczych straży pożarnych.

– W wyniku przeprowadzonego rozpoznania potwierdzono pożar w budynku mieszkalnym w jednym z pomieszczeń na parterze a na zewnątrz obiektu znajdował się poszkodowany,ciężko poparzony przez ogień mężczyzna, prawdopodobnie przebywający wcześniej w mieszkaniu – relacjonuje kpt. Krzysztof Olczak z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Złotowie.

Poszkodowany mężczyzna został, przekazany przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Ranny został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

W trwających blisko trzy godziny działaniach uczestniczyły trzy zastępy PSP, jednostki OSP Zakrzewo, Kujan, Głomsk wsparte siłami Policji, Pog. Energetycznego oraz Państwowego Ratownictwa Medycznego w tym śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zdjęcia KP PSP Złotów