Miał 3 promile i jechał!

W miniony weekend, na terenie powiatu złotowskiego, policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy prowadzili na „podwójnym gazie”. Rekordzista, który z trudem kierował skodą, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany został na ulicy Jastrowskiej w Złotowie, w niedzielę rano.

To był jeden z rekordowych, niechlubnych weekendów. Policjanci ze Złotowa zatrzymali trzech pijanych rowerzystów i dwóch kierowców samochodów. Pięciu pijanych kierowców miało łącznie aż 8,5 promila alkoholu w organizmie. Statystyki są bulwersujące i nagłaśniane przez media, a mimo to pijani kierowcy, także rowerzyści, którzy najczęściej w ogóle nie czują się winni, ciągle lekceważą życie swoje i innych. Niestety, podobnie było w ten weekend w powiecie złotowskim.

Pierwszy z zatrzymanych do kontroli to zaledwie 18-latek, mieszkaniec gminy Lipka. Chłopak miał ponad promil alkoholu w organizmie, a mimo to wsiadł na rower.

Drugi nietrzeźwy kierowca zatrzymany został do kontroli drogowej w Złotowie na ulicy Staszica, w sobotnie popołudnie. Również jechał rowerem, ale gdy z niego zsiadł, z trudem trzymał się na nogach. Nic dziwnego, 32-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy, to 22-latek, który został zatrzymany do kontroli drogowej w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna kierował fordem, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, nie była to jego pierwsza jazda po pijaku, ponieważ miał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mimo to, bez prawa jazdy i nietrzeźwy, wsiadł za kółko.

Kilka godzin później, w niedzielę rano, patrol złotowskiej drogówki zauważył skodę, która poruszała się ulicą Jastrowską w Złotowie. Kierowca z trudem utrzymywał prosty tor jazdy. Po zatrzymaniu okazało się, że 35-latek siedzący za kierownicą, jest kompletnie pijany. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Ostatni z nietrzeźwych kierowców minionego weekendu to rowerzysta. Zatrzymany został w niedzielę późnym popołudniem, na trasie Zalesie-Złotów. 68-letni mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego będąc tak pijanym, jedzie po tak ruchliwej drodze…

Gabriela Ciżmowska
fot. policja.pl