Miał 3,5 promila. Prowadził punto bez uprawnień

3,5 promila alkoholu – takim wynikiem zakończyło się badanie 39-letniego mieszkańca gminy Wyrzysk, który prowadził swój samochód marki Fiat Punto wbrew posiadanego zakazu. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariusza Posterunku Policji w Białośliwiu wspólnie z policjantem Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, który był w czasie wolnym od służby.

W niedzielne popołudnie funkcjonariusz pełniący służbę w Posterunku Policji w Białośliwiu odebrał komunikat o pojeździe marki Fiat Punto, którego kierujący może być nietrzeźwy. W pobliżu posterunku przebywał także policjant po służbie, który włączył się do działań. Funkcjonariusze udali się w kierunku, w którym mężczyzna miał się poruszać. Po chwili kierowca został zauważony i zatrzymany do kontroli.

Policjanci wylegitymowali kierującego, którym okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk. Jego badanie wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna powiedział, że w ciągu ostatniej doby wypił około 30 piw.
Dodatkowo funkcjonariusze potwierdzili, że 39-latek posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za popełnione przestępstwa dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz nie stosowania się do sądowego zakazu grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Piła