Miasto przejmie schronisko dla zwierząt

Rozpoczął się proces komunalizacji pilskiego schroniska. Prezydent Piły Piotr Głowski od kilku miesięcy prowadzi w tej sprawie rozmowy z władzami ościennych gmin i obecnie prowadzącym schronisko Zenonem Jażdżewskim.

Założenia, jakie przedstawił podczas niedawnej konferencji prasowej prezydent Piotr Głowski wraz z radnymi Włodzimierzem Bystrzyckim – przewodniczącym Komisji Spraw Społecznych i Pawłem Dahlke przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, zakładają wyczerpanie znamion obecnie obowiązującej umowy na Wyłapywanie i utrzymywanie bezdomnych psów i kotów – czyli do końca 2018 r., przejęcie schroniska przez Gminę Piła, a następnie przygotowanie formuły prowadzenia miejskiego schroniska.

Ze schroniska nadal będą mogły korzystać sąsiednie gminy, które zadeklarowały jednorazowe wsparcie finansowe i dalsze koszty bieżącego utrzymywania zwierząt z ich gmin.

Jak zapewnił prezydent, zależy mu na udoskonaleniu obecnie działającego schroniska, poprawie klimatu, atmosfery, która ma także znaczący wpływ na kadrę, która zajmuje się na co dzień bezdomnymi zwierzętami.

//źródło: UM Piła//