Między Bogiem, muzyką i słowami. W Złotowie rusza Projekt Kostka [PROGRAM]

W Złotowie rozpoczyna się Projekt Kostka – trzydniowe wydarzenie artystyczno-warsztatowe adresowane dla młodych. Gwiazdą festiwalu będzie zespół Łzy.

Projekt Kostka jest niezwykłym wydarzeniem łączącym w sobie elementy inspirujących warsztatów, spotkań ze znanymi osobami oraz wyjątkowego hip-hopowego festiwalu. Są to dni wypełnione muzyką i modlitwą tworzone przez młodych dla młodych. Nasz patron i patron wszystkich młodych, św. Staszek Kostka, towarzyszy nam w naszych działaniach i inspiruje, by szukać w życiu czegoś więcej. Spotkajmy się w Złotowie – zapraszają organizatorzy Projektu Kostka, trzydniowego festiwalu, który rozpoczął się dziś w hali Złotowianka.

Gwiazdą tegorocznego festiwalu będą Łzy. Zespół istnieje już 25 lat i jest obecnie jednym z bardziej popularnych i najdłużej działających zespołów pop-rockowych w Polsce. W Złotowie pojawi się również Jacek „Heres” Zajkowski, artysta hip-hopowy i profilaktyk, członek grupy Wyrwani z Niewoli, współtwórca profilaktycznego programu „Ku wolności”, laureat nagrody głównej Feniks 2015 w kategorii „muzyka chrześcijańska”. Tam, gdzie jest Jacek Zajkowski, jest również Piotr Zalewski, również członek grupy Wyrwani z Niewoli i współtwórca programu „Ku wolności”, autor książki „Wyrwani z Niewoli”.

Wystąp również Piotr „Tau” Kowalczyk – raper, beatboxer, producent muzyczny niegdyś znany pod pseudonimem Medium. Jego najpopularniejszym utworem pochodzącym z albumu „Remedium” jest „List motywacyjny” nagrany wspólnie z Paluchem. Na scenie Projektu Kostka zagości również Kacper „Cukier” Kukier – raper, który w swoich utworach nawiązuje do Boga i Biblii łącząc w ten sposób uwielbienie z trapowymi bitami. Wystąpi również chrześcijańska formacja niemaGOtu. Ich piosenka  „Błogosławieni miłosierni” była hymnem Światowych Dni Młodzieży w  Krakowie.

Częścią festiwalu jest ogólnopolski konkurs muzyczny.

Fot. Mat. prasowe/Bizzare Studio