MikiRun: Dla Mikołaja przez poligon

Miki Run to bieg charytatywny dla rocznego Mikołaja Olszewskiego, który urodził z poważną wadą rączki. Chłopiec, mimo braku przedramienia i nadgarstka, dzielnie sobie radzi, ale jest szansa, by usprawnić jego funkcjonowanie. Na operację, która w krótszej rączce pozwoli Mikołajowi poruszać jednym palcem, potrzeba 100 tysięcy złotych. Rodzice i wielu ludzi dobrej woli stają na głowie, by uzbierać pieniądze na operację.

Chłopiec urodził się z poważną wadą ręki, brakiem przedramienia i nadgarstka. Przeszedł już kilka konsultacji lekarskich u Polskich lekarzy, którzy nie dawali wielkiej nadziei na poprawę sytuacji dziecka. Rodzice nie poddali się jednak i szukali innego rozwiązania. Dowiedzieli się o światowej klasy specjaliście z USA i dzięki zebranym pieniądzom z zeszłorocznego biegu, mogli pojechać do warszawy na konsultacje do dr Paleya, który podejmie się operacji ciężkich przypadków u dzieci.

Operacja miałaby się odbyć już we wrześniu, w Warszawie. Polegać będzie na przeszczepieniu kostki ze stopy do raczki, co da lekkie wydłużenie końcówki kości i uruchomienie jednego paluszka, którego posiada Mikołaj. W jego przypadku jest to bardzo dużo i będzie bardzo pomocne w jego codziennym życiu, gdyż da mu chwytność i ruchliwość palcem.

To pierwszy krok na drodze ku sprawności Mikiego. Niestety, z operacją wiążą się kosmiczne koszty. Dlatego rodzice poruszają niebo i ziemię, by zebrać potrzebną kwotę.

Prosimy o pomoc tysiące obcych osób. Większości z Was nigdy nie poznamy, ale nasza wdzięczność nie będzie miała końca. Bądźcie z nami, pomóżcie nam zapłacić za operację synka. Mamy czas do września, wtedy dr Paley ponownie przyleci do kraju ratować zdrowie polskich dzieci. Wierzymy, że z Waszym wsparciem Miki będzie wśród nich – mówi tata Marcin.

***

Aby pomóc chłopcu przyjaciele rodziny oraz  koledzy i koleżanki  z pracy Marcina organizują bieg terenowy, którego dochód całkowicie przekazują na leczenie Mikołaja.

Bieg odbędzie się 16 czerwca, na Bydgoskim Przedmieściu (dawny teren poligonu wojskowego –  wjazd od ul. Bydgoskiej).

Miki Run jest biegiem terenowym z przeszkodami. Lista startowa została już wprawdzie zamknięta (zapisało się 650 osób, co przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów), ale można przyjść i kibicować oraz włączyć się w akcję charytatywną. 7-kilometrowa trasa polegać będzie na pokonywaniu rozmieszczonych przeszkód naturalnych i stworzonych przez organizatorów. Emocji nie zabraknie. Organizatorzy planują wiele atrakcji po biegu m.in. piana strażacka, nauka udzielania pierwszej pomocy, wozy policyjne, animacje dla dzieci.. Zorganizowana jest również osobna trasa dla dzieci o długości 1.5 km także z przeszkodami.

Takiego biegu w Pile jeszcze nie było, dlatego warto być 16 czerwca, od godziny 10.00 na Bydgoskim Przedmieściu i dołożyć tym małą cegiełkę do operacji Mikołaja.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie biegu na fb @MIKI RUN Charytatywny Bieg dla Mikołaja, gdzie znajdują się również licytacje przedmiotów i usług.

Pomagać można także przez portale społecznościowe, choćby przez siepomaga.pl.