Mikołaj Szydzik nowym szefem czarnkowskiej policji

Mikołaj Szydzik już oficjalnie nowym komendantem powiatowym policji w Czarnkowie. Uroczystość objęcia stanowiska przez nowego szefa czarnkowskiej policji odbyła się w poniedziałek, 14 marca w murach komendy na Kościuszki.

Jednym i tym samym rozkazem podinsp. Mikołaj Szydzik został zwolniony z bycia p.o. i powołany na stanowisko komendanta powiatowego policji w Czarnkowie. Chodzi o rozkaz personalny numer 467/2022 z 11 marca podpisany przez nadinsp. Piotra Mąkę, komendanta wojewódzkiego. Nowemu szefowi czarnkowskiej policji wręczył go osobiście zastępca komendanta wojewódzkiego podinsp. Mariusz Wiśniewski. Uroczystość odbyła się w murach komendy przy Kościuszki, a do gratulacji i życzeń dołączyli samorządowcy, przedstawiciele związków zawodowych oraz kadra kierownicza czarnkowskiej jednostki. 

Nowy komendant policji w Czarnkowie podinsp. Mikołaj Szydzik służbę w Policji rozpoczął w marcu 2004 r. w KPP w Żaganiu. Stamtąd trafił do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, gdzie jako policjant pionu dochodzeniowo-śledczego oraz przestępczości gospodarczej realizował zadania w Wydziale Kryminalnym. 

W 2009 r. ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W 2013 r. awansował na stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, a od 2014 roku nadzorował pracę pionu kryminalnego chodzieskiej policji jako naczelnik tego wydziału. 

W 2011 r. ukończył studia podyplomowe na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Międzynarodowe na UAM w Poznaniu. Jest również absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie w 2016 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzania w Administracji Publicznej. Do Czarnkowa trafił w lutym z Wągrowca, gdzie pełnił obowiązki i Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji.  

Fot. KPP Czarnków