Miła Maluchowi Scena. Teatr najnajmłodszego widza w Pile

Miła Maluchowi Scena to nowy cykl w Regionalnym Centrum Kultury w Pile adresowany do najnajmłodszych widzów. Rozpoczyna go 6 marca spektakl „Jabłonka” Teatru Atofri – opowieść inspirowana Kolbergiem i tradycyjną wycinanką pełna bajek, a w niej tytułowa jabłonka.

Pod jej roztańczone, rozśpiewane gałęzie, Regionalne Centrum Kultury zaprasza widzów w wieku od 1 do 5 lat. Oczywiście wraz z opiekunami. Bowiem najnajowe spektakle, to nie tylko spotkania ze sztuką- stymulującą dziecięce zmysły, pobudzającą kreatywność, a także w bardzo ciekawy sposób rozwijają relację rodzic-dziecko. To szansa na interesujące, niedzielne popołudnie w świecie, gdzie płynnie przechodzi się z pozycji widza, do roli aktywnego uczestnika, współtworzącego to, co się dzieje w przestrzeni gry. I zawsze, w bezpiecznej przystani ramion opiekuna.

– Zapraszamy na opowieść o dziewczynce budzącej się o niezwykłym poranku. I o jabłonce, na której zakwita czerwono-zielone jabłko. Pieje kogut, zawiał wiatr – kto zerwie jabłko z drzewka? – zapraszają organizatorzy.

„Jabłonka” to spektakl pełen żywych dźwięków i radosnego śpiewania. Muzykę do spektaklu skomponował Maciej Rychły- poznański twórca, niegdyś związany z Kwartetem Jorgi, a dziś jego kompozycję można usłyszeć w serialu „Wikingowie”. Altówka grająca w spektaklu, uwodzi nie tylko dźwiękiem strun ale i szumami i różnymi stukami. Kostiumy i scenografię zaprojektowała dr Izabella Rybacka, wykładowczyni Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Spektakl Teatru Atofri został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak”. Miarą ich profesjonalizmu, jest nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ, na Festiwalu w Bukareszcie. Ten, i wiele innych spektakli teatru, były pokazywane od Azji, przez Amerykę północną po całą Europę. I nie dziwota- to jeden z najlepszych teatrów prezentujących spektakle dla najmłodszej widowni.

Ilość miejsc na widowni jest ograniczona, więc warto się spieszyć się po bilety. A w cyklu Miła Maluchowi Scena będą kolejne spektakle, na które RCK już już teraz zapraszamy.

Miła Maluchowi Scena, spektakl „Jabłonka”

Regionalne Centrum Kultury, niedziela, 6 marca, godz. 16.00, bilety: 10 zł dzieci, 20 zł dorośli