Milionowe straty po pożarze fabryki

Na około 3 miliony złotych oszacowano wstępnie straty, jakie spowodował pożar jednej z hal produkcyjnych fabryki kominków Northstar w Trzciance. W pożarze nikt na szczęście nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 10 maja, w godzinach popołudniowych. Zawiadomienie o pożarze w zakładzie przy ul. 27 Stycznia wpłynęło około godziny 17.30.

I kiedy wydawało się, że pożar jest już opanowany, to sytuacja wymknęła się spod kontroli. Do akcji zadysponowano wszystkie jednostki z gminy Trzcianka, a także dodatkowe z ościennych gmin – relacjonują strażacy z OSP Stobno, którzy również brali udział w akcji gaśniczej.

Potężne zadymienie było widoczne z daleka, płonęła tzw. „stolarnia“ – czyli hala produkcyjna o powierzchni ok. 800 metrów kwadratowych, a zagrożone były budynki biurowe i laboratoria. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał, a płomienie były na tyle wysokie, że użyto również specjalistycznego kontenera ze sprzętem do ochrony dróg oddechowych. Na miejsce zdarzenia przyjechała także specjalna grupa operacyjna z Poznania. W trakcie trwania pożaru dach hali, która stanęła w ogniu, zawalił się. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

W akcji gaśniczej udział brało 17 zastępów straży pożarnej. W związku z prowadzoną akcją droga wojewódzka 178 (kierunek Wałcz) była zablokowana do północy. Dogaszanie pożaru trwało całą noc i zakończyło się około godziny 4 nad ranem.

W wyniku pożaru spłonęło 800 metrów kwadratowych hali produkcyjno-magazynowej, straty wyceniono wstępnie na 3 mln złotych. Prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria instalacji elektrycznej.

Zarząd Spółki Northstar Poland Sp z o.o. wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie, zapewniając, że straty materialne spowodowane przez pożar, nie będą miały wpływu na kontynuowanie działalności spółki.

Komunikat Zarządu Northstar Poland Sp. z o.o.
Zarząd Spółki Northstar Poland Sp. z o.o. informuje, iż w dniu 10 maja 2018 około godziny 17.00 na terenie zakładu zlokalizowanego przy ulicy 27 Stycznia 47-48 w Trzciance doszło do pożaru jednej z hal produkcyjnych. W wyniku tego zdarzenia nie ucierpiał żaden pracownik firmy, służb ratowniczych, ani żadna osoba postronna. Poniesione straty materialne nie będą miały wpływu na kontynuowanie działalności Spółki. Produkcja zostanie wznowiona w przyszłym tygodniu.
W związku z zaistniałą sytuacją żaden pracownik firmy nie utraci miejsca zatrudnienia, ani nie poniesie strat finansowych. Wszelkie ewentualne opóźnienia w dostępności towarów zostaną zminimalizowane. Jednocześnie chcemy podziękować służbom ratowniczym biorącym udział w akcji.

//Mich//