Młodych będzie jak nowa. Ruszyła przebudowa ulicy

Wykonawca przejął już od miasta plac budowy na ulicy Młodych. Chodzi o ponad 500-metrowy odcinek od skrzyżowania z Rybacką do numeru 96. Po przebudowie ma być to już zupełnie inna ulica.

Przetarg na przebudowę wygrało konsorcjum Pol-Dróg Drawsko i Asta-Bud. Nie mieli z kim się bić. Jako jedyni złożyli ofertę i chociaż opiewała na 6,6 mln złotych czyli była o 1,6 mln złotych wyższa niż zaplanowało to pierwotnie miasto, dostali to zlecenie. Miasto dostało na tę inwestycję 5 mln złotych z Polskiego Ładu. Opłaca mu się więc dołożyć 1,6 mln złotych, by wyremontować jedną z najgorszych ulic w mieście, która jest jednocześnie jedną z najważniejszych.

– Dlatego bardziej niż przebudowa pasowałoby określenie budowa – mówi prezydent Piotr Głowski. – Ten odcinek ulicy zostanie praktycznie położony na nowo.

Sama jezdnia to jeszcze nie wszystko. W ramach inwestycji zaplanowano też budowę ścieżki rowerowej, nowe ledowe oświetlenie, nowe wiaty przystankowe, sieć wodociągową i kanalizację deszczową oraz tereny zielone. Całość ma być skończona do końca czerwca 2023 roku. Kierowcy do tego czasu będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Ulica Młodych podobnie jak przebudowa kilka lat wcześniej ulica Wawelska jest drogą powiatową.