Mundial 2018. Piła z największą bezpłatną strefą kibica w Północnej Wielkopolsce

14 czerwca, na pilskiej Wyspie ruszy największa, bezpłatna strefa kibica w Północnej Wielkopolsce. Kibicować będzie mogło w niej nawet 3000 osób. Oprócz strefy, w Parku na Wyspie liczne atrakcje, nie tylko gastronomiczne. Strefa czynna będzie do 15 lipca.

Sto lat temu trzeba się było bić o niepodległość, a teraz będziemy się bić o dobre miejsce naszych zawodników. Ale tylko sportowo… Zachęcam do kibicowania! – mówi prezydent Piotr Głowski.

Strefa wydzielona będzie barierkami, a przed wejściem do niej będzie można kupić koszulki z logo Piły w kolorze biało-czerwonym, po kosztach produkcji – jak zapewniają organizatorzy strefy z Urzędu Miasta.
Na potrzeby organizacji Strefy, MOSiR zakupił duży telebim, o wymiarach ponad 50 m2. Obraz z niego będzie widoczny z każdego miejsca Wyspy, nie tylko z tego zamkniętego barierkami. Dookoła strefy rozstawiona zostanie bowiem część gastronomiczna, w której dozwolone będzie spożywanie piwa.

Telebim był drogi. Zapłaciliśmy za niego 650 tysięcy, ale uznaliśmy, że opłaca się go kupić – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR. – Wypożyczenie sprzętu na czas transmisji z Mundialu kosztowałoby około 300 tysięcy złotych. Telebim będziemy wykorzystywać także podczas innych imprez, a kiedy będzie „wolny”, będzie wypożyczać go, dzięki współpracy z firmą, która nam go sprzedała. W ten sposób będzie zarabiał na siebie – dodaje.

W ciągu miesiąca kibice będą mogli obejrzeć na Wyspie wszystkie 65 spotkań, a jeśli mecze będą się nakładały, wybierane będą te bardziej atrakcyjne dla Polski.

Oprócz kibicowania będzie także możliwość aktywnego spędzenia czasu, dzięki atrakcjom, które zapewnić ma Wyspiarz. Wśród niespodzianek m.in. gra w piłkę nożną na boisku o średnicy 5 metrów… zamkniętym w siatce (model na zdjęciu), a także bardziej klasyczna rozrywka – piłkarzyki. Atrakcją na rozgrzewkę będzie zjazd food trucków, podczas Festiwalu Smaków, w sobotę, 16 czerwca. Zapraszamy! Polecamy!

//Gaba//