Na kąpielisku jak w aquaparku. Wodny tor przeszkód na Płotkach

To może być największa atrakcja tego lata w Pile. Już niedługo na kąpielisku Płotki powstanie wodny tor przeszkód na kąpielisku oferując niekończącą się zabawę.

Dmuchana konstrukcja w najbliższych dniach dotrze do Piły. To wodny tor przeszkód składający się z 26 elementów do skakania, zjeżdżania i balansowania, który stanie 30 metrów od brzegu. Nie będzie dla każdego: wstęp na niego będą miały osoby potrafiące pływać, a i tak obowiązkowym wyposażeniem będą kamizelki. Dodatkowo na obiekcie będą czuwać ratownicy. Dzieci w wieku od 7 do 12 lat będą mogły korzystać z toru jedynie pod opieką dorosłych.

Wstęp będzie płatny – 10 zł ulgowy, 20 zł normalny, i nie ma co raczej liczyć na darmową rozrywkę „po godzinach”. Obiekt będzie strzeżony całą dobę.

Wodny tor przeszkód będzie atrakcją nie tylko w Pile, ale w całym regionie. W całym kraju jest ich zaledwie kilkadziesiąt. Wszędzie są oblegane.

W najbliższych latach miasto zamierza włożyć w Płotki od 4 do 5 milionów złotych. Pieniądze pójdą głównie na przebudowę całego układu komunikacyjnego na terenie ośrodka.

Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Flickkr