Naćpany kierowca w Wysokiej

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Wysokiej zatrzymali mężczyznę, który prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy.

W nocy policjanci pełnili służbę na terenie gminy Wysoka. – Chwilę przed godziną 1.00 zatrzymali do kontroli toyotę, którą kierował 36-letni mężczyzna. Mundurowi zauważyli od samego początku, że kierowca był mocno zestresowany. Kilkukrotnie nerwowo chwytał za kieszeń od kurtki, co wzbudziło jeszcze większe podejrzenie u funkcjonariuszy – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile. – Policjanci postanowili dokładnie sprawdzić kierującego. Najpierw przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym organizmie, które potwierdziło, że mężczyzna był trzeźwy. W dalszej części kontroli przypuszczenia funkcjonariuszy się potwierdziły. 36-latek w kieszeni swojej kurtki posiadał dwa woreczki strunowe z marihuaną i amfetaminą.

Mężczyzna został zatrzymany, a w związku z podejrzeniem, że mógł prowadzić pojazd pod wpływem środków odurzających został zabrany na specjalistyczne badania. Ich wstępny wynik potwierdził obecność amfetaminy w organizmie.

36-letni mieszkaniec gminy Wysoka usłyszał już zarzuty. Odpowie przede wszystkim za jazdę pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie narkotyków. Za popełnione przestępstwa może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.