Nadnoteckie Bel Canto: 5 wyjątkowych koncertów, 80 utworów, 200 artystów

W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Nadnoteckie Bel Canto”. Organizatorem i dyrektorem artystyczny festiwalu jest światowej sławy artysta Tomasz Zagórski, który wspólnie z pięcioma ośrodkami kultury organizuje bezprecedensowe wydarzenie muzyczne. W tym roku, oprócz Czarnkowa, Wielenia, Trzcianki i Lubasza piękny śpiew zabrzmi także w Chodzieży. Głos Czarnkowsko-Trzcianecki jest patronem prasowym festiwalu. Polecamy!

Tegoroczną nowością jest fakt, iż do współpracy przy tworzeniu koncertów festiwalowych udało się namówić Chodzieski Dom Kultury. Zatem piękne śpiewy od tego roku wypełnią zabytkowe wnętrza kościołów w Lubaszu, Wieleniu, Czarnkowie, Trzciance i Chodzieży.

– Będzie to możliwe dzięki wsparciu finansowemu płynącemu z budżetu miast, gmin i darów od firm  i osób prywatnych. Dziękuję za to, bo bez tego dobrodziejstwa i oparcia nie byłoby festiwalu. Wielkie podziękowania kieruję także do Księży Proboszczów świątyń, w których rozbrzmiewa cudowna muzyka – mówi Tomasz Zagórski.

Tradycyjnie, program festiwalu ułożony został tak, by na koncerty mogli przyjść melomani o różnych upodobaniach muzycznych. Tak więc tegoroczny program koncertów jest szeroki i urozmaicony.

– Wybrałem pięć tematów, które z pewnością przypadną Państwu do gustu, inspirując przy tym wyobraźnię muzyczną – zachęca maestro T. Zagórski. – Zagramy 5 koncertów, w czasie 4 dni trwania festiwalu, a publiczność wysłucha 80 utworów solowych, chóralnych, wokalnych i instrumentalnych – dodaje.

Oprócz wykonawców z Polski wystąpią także artyści z Ukrainy, Włoch, Turcji, Meksyku, Chile i Peru. Będzie ich razem około 200. Koncerty festiwalowe będą miały różnorodną tematykę, zabrzmią utwory najrozmaitszych kompozytorów, a jeden z wieczorów muzycznych poświęcony będzie 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki – twórcy polskiej opery narodowej.

NADNOTECKIE BEL CANTO 2019

I KONCERT: „Koncert Papieski w Lubaszu”. Kościół pw. Matki Boskiej Królowej Rodzin w Lubaszu, 28 czerwca 2019 (Piątek), godz. 21: 00

II KONCERT: „Classico latino”. Kościół pw. św. Floriana w Chodzieży, 29 czerwca 2019 (Sobota), godz. 21: 00

III KONCERT: „W kręgu muzyki hiszpańskiej”. Kościół pw. WMB i św. Michała Archanioła w Wieleniu, 30 czerwca 2019 (Niedziela), godz. 16: 00.

IV KONCERT: „Młodzieżowa gala operowa”. Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance, 30 czerwca 2019 (Niedziela), godz. 21: 00

V KONCERT: „Płyń dźwięczny głosie”. Kościół pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie, 1 lipca (Poniedziałek), godz. 21: 00. Koncert z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki.