Nagroda dla wieleńskich Bulwarów

2 lutego w Poznaniu podczas targów BUDMA w trakcie Dnia Urbanisty odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XII edycji konkursu na „Najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce”. Pierwszą nagrodę zdobyła gmina Wieleń za Bulwary Nadnoteckie w Wieleniu.

Organizatorem konkursu był poznański oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich. Nagrodzony obiekt został zaprojektowany przez Neostudio Architekci z Poznania, a wykonawcą – firma Viabud z Walkowic. To już kolejne wyróżnienie dla Nadnoteckich Bulwarów w Wieleniu, które wcześniej otrzymały ogólnopolską Nagrodą Przyjaznego Brzegu za udaną, służącą turystyce wodnej rewitalizację przestrzeni miejskiej. Rekomendacji do tej nagrody udzielił gminie Wieleń Zarząd Związku Miast i Gmin Nadnoteckich w Nakle nad Notecią. Nadnoteckie Bulwary to jeden z czterech modułów projektu rewitalizacyjnego. Warto przypomnieć, że w zeszłorocznej edycji konkursu Gmina Wieleń otrzymała wyróżnienie za projekt Nowe Miasto Na Nowo.

Podczas wręczenia nagród w tegorocznej edycji konkursu Wieleń reprezentował Jan Graczyk, zastępca burmistrza Wielenia. Drugą nagrodę odebrało miasto za projekt „Ekspozycja reliktów palatium Mieszka I i kaplicy pałacowej fundacji jego żony Dobrawy w obrębie grodu na Ostrowie Tumskim w Poznaniu”, a trzecią gmina Rokietnica za węzeł przesiadkowy.

Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.