Nawałnica: drzewo przygniotło samochód

Aż 49 razy interweniowali strażacy z powiatu pilskiego tylko w jeden dzień. Gwałtowna zmiana pogody, której towarzyszył silny wiatr, spowodowała wiele szkód. W jednym z poważniejszych zdarzeń ranny został kierowca, na którego samochód przewróciło się drzewo.

Seria interwencji miała miejsce w czwartkowe popołudnie (21 czerwca). Gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne wyrządziły wiele szkód. Strażacy wyjeżdżali 49 razy na interwencje, podczas których usuwali powalone drzewa blokujące drogi, uszkodzone dachy domów oraz zabezpieczali zerwane przez silny wiatr linie energetyczne.

W związku z nawałnicą, jedna osoba została poszkodowana. Był to kierowca, którego auto podczas jazdy zostało przygniecione przez drzewo. W trakcie nawałnicy odnotowano również niebezpieczne pożary zagrażające uprawom zbóż oraz obszarom leśnym. Najpoważniejszy pożar miał miejsce w Ługach Ujskich, gdzie spłonęło 40 arów lasu. Pożar gasiło 10 zastępów straży pożarnej.

W akcjach ratowniczych uczestniczyli strażacy z Piły oraz z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego powiatu pilskiego. W celu zapewnienia jak najszybszego dotarcia służb ratowniczych na miejsce zdarzeń, strażacy zwiększyli liczbę osób dyżurujących pod telefonami alarmowymi oraz stany osobowe w jednostkach – informuje Zbigniew Szukajło, rzecznik PSP w Pile.