Nie żyje 18-letnia rowerzystka

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 9 kwietnia na trasie Klempicz – Miłkowo. Zderzenia z samochodem osobowym nie przeżyła 18-letnia rowerzystka.

Do wypadku doszło około godziny 17.45. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 47-letni kierowca audi, na prostym odcinku drogi, podczas wyprzedzania, potrącił rowerzystkę. Młoda dziewczyna w wyniku doznanych obrażeń zmarła na miejscu.

Kierowca był trzeźwy. Zarówno on jak i świadkowie potrącenia zostali przesłuchani zaraz po wypadku. Funkcjonariusze przeprowadzili również oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów.

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni w powiecie czarnkowsko – trzcianeckim policjanci obsługiwali cztery wypadki drogowe. Przyczyną dwóch z nich był prawdopodobnie alkohol, pozostałych niezachowanie należytej ostrożności. W związku z powyższym czarnkowscy stróże prawa będą wyciągać surowe konsekwencje wobec osób, które w ewidentny sposób łamią przepisy drogowe – informuje Karolina Górzna-Kustra, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.