Nie żyje 33-letnia ofiara wypadku w Krzyżu Wlkp. Osierociła dwoje dzieci

Tragiczny bilans piątkowego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 174 w Krzyżu Wlkp. 33-letnia kobieta, która kierowała citroenem, zmarła w szpitalu na wskutek odniesionych obrażeń.

Tragedia rozegrała się w piątkowe popołudnie, 1 września, na ulicy Poznańskiej w Krzyżu Wlkp. 33-letnia mieszkanka gminy Krzyż Wlkp. kierując citroenem z nieustalonej jeszcze przyczyny zjechała na lewy pas i uderzyła w drzewo. Samochód dachował i przewrócił się na bok.

33-letnia kobieta doznała ciężkich obrażeń ciała. W stanie krytycznym przetransportowano ją śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie, Niestety, zmarła kilka godzin po wypadku. Z kobietą podróżowała dwójka jej synów w wieku 2 i 11 lat. Z obrażeniami ciała zostały zabrane do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Śledztwo w sprawie tragedii prowadzi trzcianecka prokuratura.

Miejsce wypadku zabezpieczał zastęp z JRG Trzcianka i dwa zastępy z OSP Krzyż.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielania pomocy przedmedycznej wraz z przybyłymi na miejsce ratownikami medycznymi oraz zamknięciu ruchu na drodze wojewódzkiej nr 174 – relacjonuje mł, kpt. Ireneusz Łukaszewski z Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej w Trzciance.

Niestety, tego samego dnia doszło do jeszcze jednego wypadku. W miejscowości Brzegi samochód potrącił rowerzystę.

Fot. JRG Trzcianka