Nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana

Wspólne działanie poznańskich i pilskich policjantów doprowadziło do zlikwidowania nielegalnej fabryki wyrobów tytoniowych, działającej na terenie województwa mazowieckiego. Wśród osób, które zajmowały się nielegalnym procederem jest trzech mężczyzn z powiatu pilskiego.

W trakcie prowadzonych czynności służbowych policjanci z komend w Pile i Poznaniu ustalili, że mieszkańcy powiatu pilskiego wraz z mieszkańcem województwa mazowieckiego zajmują się nielegalnym biznesem. Śledczy na podstawie zebranych materiałów w sprawie ustalili również, że mężczyźni prowadzą nielegalną fabrykę, w której produkują tzw. krajankę tytoniową.

W połowie stycznia funkcjonariusze zatrzymali na terenie powiatu pilskiego trzech mężczyzn oraz kolejnego na terenie województwa mazowieckiego. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zlokalizowanych w województwie mazowieckim policjanci zabezpieczyli łącznie blisko tonę suszu tytoniowego o wartości rynkowej ponad 700 tys. złotych. Zamknęli również nielegalną fabrykę wyposażoną w różnego rodzaju maszyny służące m.in. do cięcia i suszenia tytoniu.

– Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 29 do 53 lat. Usłyszeli oni m.in. zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej w związku z popełnianiem przestępstw z kodeksu karno-skarbowego. Za popełnione przestępstwa grozi kara odpowiednio do 10 lat więzienia oraz wysokie kary pieniężne – informuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej policji.