Niepodległościowa królowa

Kamila Helińska wystrzelała tytuł Króla Niepodległościowego podczas Strzelania Niepodległościowego Bractwa Kurkowego w Wysokiej. To już jej drugi królewski tytuł w tym roku.

Pierwszą z tarcz honorowych ufundował brat Mirosław Mantaj. Trafiła ona do rąk brata i prezesa Jana Mrotka, który okazał się lepszy od Nikoli Sieniawskiej oraz brata Andrzeja Oziminy. Kolejną tarczę ufundował brat Tomasz Miedziński. Najlepsza w strzelaniu do niej okazała się Nikola Sieniawska, a pewną ręką i celnym okiem popisali się również bracia Jarosław Rymarski i Andrzej Ozimina. W strzelaniu do ostatniej z tarcz honorowych ufundowanej przez brata Jana Mrotka największą celnością wykazał się burmistrz Wysokiej Artur Kłysz. Kandydat do Bractwa Kurkowego wyprzedził braci Romana Sadzaka i Jarosława Rymarskiego.

Najwięcej emocji wzbudziło strzelanie do Tarczy Królewskiej, która tego dnia była najważniejsza. Zdobyła ją wraz z tytułem Króla Niepodległościowego siostra Kamila Helińska, dla której to już drugi tytuł królewski w tym roku. Pierwszym Rycerzem został brat Roman Sadzak, a Drugim Rycerzem brat Andrzej Ozimina.

Na zakończenie zawodów strzelano do Kura. Strącił go brat Roman Rymarski, a kolejne miejsce w tej konkurencji zajęli Artur Kłysz i brata Roman Sadzak.