„Niepokorni” rozbawili publiczność do łez!

Były salwy śmiechu z widowni, świetna gra aktorska, owacje na stojąco oraz kwiaty i statuetki dla reżysera i aktorów. Za nami kolejna premiera (i jeden pokaz popremierowy) teatru Niepokorni, działającego w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W Tym razem „Niepokorni” wystawili doskonałą komedię „Wszystko w rodzinie” Ray’a Cooney’a. We „Wszystko w rodzinie” sceniczne zamieszanie kręci się wokół doktora Davida Mortimora. Chirurg w szpitalnym pokoju dla personelu przygotowuje się do dorocznego przemówienia dla grona czołowych lekarzy świata, tymczasem pojawiająca się niespodziewanie po dwudziestu latach kochanka rujnuje misterny plan dnia.

Paweł Majchrzak w roli Mortimora kłamie bez mrugnięcia okiem, z wiarygodnością rozkręca nieuchronną kompromitację przekonanego o swoim sprycie medyka. Świetny, z pasją wprzęgnięty w sceniczny mechanizm jest Dariusz Stanisławski, jako jego prostoduszny przyjaciel, który musi wziąć na siebie najbardziej demoniczne oskarżenia. Małgorzata Borsukiewicz jako żona doktora i Sylwia Jułga w roli jego kochanki, gdy jedna próbuje uwierzyć w to, co widzi, a druga zmuszona jest udawać to, czego udawać by nie chciała.

Zgrabne, zabawne uzupełnienie wydarzeń tworzą Agnieszka Podanowska, Paulina Garczewska, Dominika Wróbel, Łucja Szczelczyk, Jerzy Wyczechowski i Marek Makowski.

Premiera spektaklu „Wszystko w rodzinie” odbyła się 28 maja w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Świetną grę aktorską widownia nagrodziła owacją na stojąco. Premierę spektaklu oglądał m.in. Prezydent Piły Piotr Głowski, który już po przedstawieniu, wraz z Lucjanem Szutkowskim – prezesem Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – wręczył kwiaty i statuetki reżyserowi Andrzejowi Hajdusiowi oraz wszystkim aktorom.

Pierwszy z pokazów popremierowych „Wszystko w rodzinie” oglądać można było 3 czerwca w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Zaś najbliższa okazja, by zobaczyć „Niepokornych” na scenie będzie 13 czerwca o godz. 19 w Ujskim Domu Kultury.

Teatr „Niepokorni” powstał w 2010 roku w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej. Działa przy Dziale Animacji Kulturalno-Rekreacyjnej PSM L-W i wystawia regularnie swoje sztuki. Instruktorem prowadzącym jest reżyser teatralny Andrzej Hajduś.

Od początku jesteśmy z nimi. Staramy się stwarzać przyjazne warunki, które pozwalają rozwijać pasje aktorskie, co później przekłada się na wspaniałe widowiska dla publiczności – mówi Teresa Kasior, kierownik Działu Animacji Kulturalno-Rekreacyjnej PSM L-W w Pile. – Cieszymy się, że „Niepokorni” są z nami już od tylu lat – dodaje.

Teatr „Niepokorni” tworzą: Łucja Szczelczyk, Agnieszka Podanowska, Małgorzata Borsukiewicz, Dominika Wróbel, Sylwia Jułga, Paulina Garczewska, Paweł Majchrzak, Dariusz Stanisławski, Marek Makowski, Jerzy Wyczechowski.
Reżyserem jest Andrzej Hajduś.