Noc Zawodowców 2019 Edycja 2.0. Rataje zapraszają!

Serdecznie zapraszamy na kolejną Noc Zawodowców 2019 Edycja 2.0, która odbędzie się 4 października. Wydarzenie dziać się będzie równolegle w 12 miejscowościach Wielkopolski. CWRKDiZ w Pile zorganizuje wydarzenie na terenie aż dwóch powiatów: chodzieskiego i złotowskiego.

W tym roku Noc Zawodowców odbywać się będzie na terenie województwa wielkopolskiego jednocześnie w 12 miejscowościach. CWRKDiZ w Pile organizuje Noc Zawodowców w Ratajach oraz w Złotowie.

Gospodarzem wydarzenia na terenie powiatu chodzieskiego będzie Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach. Partnerami będą Starostwo Powiatowe w Chodzieży, Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, Centrum Kształcenia Zawodowego w Chodzieży, Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży oraz Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Chodzieży.

Honorowy patronat nad Nocą Zawodowców objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Patronat medialny nad imprezą sprawuje firma Victor 11 – wydawnictwo, które m.in. sponsoruje nagrody dla uczestników Nocy. Wśród patronów medialnych są również: Radio Eska, Głos Pilski oraz ExpressTV / pilska.tv

Ideą Nocy Zawodowców jest promowanie kształcenia zawodowego i dualnego oraz powiększanie wiedzy z zakresu doradztwa zawodowego wśród młodzieży szkół podstawowych. Podczas piątkowego wieczoru odbędą się warsztaty zawodowe, które poprowadzą nauczyciele i uczniowie, prezentując kierunki nauki w szkołach zawodowych. Będą też pokazy specjalne, jako prezentacja efektów nauki.

Wstęp i udział w Nocy Zawodowców jest bezpłatny. Więcej szczegółów na www.cwrkdiz.pila.pl

Ewa Krupka-Zaręba
Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia
Dualnego i Zawodowego w Pile

Zapraszamy na kolejną Noc Zawodowców. Warto przyjść i skorzystać z proponowanego przez nas doradztwa zawodowego, w tym indywidualnych konsultacji oraz warsztatów z zakresu planowania kariery edukacyjno – zawodowej. Na uczestników czekać będą konkursy i gry z nagrodami oraz niespodzianka na zakończenie wydarzenia. Przewidujemy również wizytę gości specjalnych oraz Strefę Przedsiębiorców, aby pomóc młodzieży zapoznać się z zawodami prezentowanymi przez lokalnych pracodawców. Szczególnie zapraszamy także rodziców aby wraz z dziećmi odwiedzili w piątkowy wieczór szkoły i przekonali się o możliwościach i jakości edukacji zawodowej oraz dlaczego warto być zawodowcem.