Noc Zawodowców już za nami

Mają gwarancję zatrudnienia, są najbardziej wyczekiwani na rynku pracy, i jednocześnie mogą dalej się rozwijać. Mowa o absolwentach szkół branżowych i techników. O tym, że warto zostać jednym z nich można było przekonać się podczas Nocy Zawodowców w chodzieskim Hipolicie.

Promocja kształcenia zawodowego, w tym dualnego, jako kształcenia pierwszego i pozytywnego wyboru ucznia to największe wyzwanie z jakim mierzą się dyrektorzy szkół branżowych i techników. Jak zachęcić młodych ludzi do świadomego podjęcia nauki w zawodzie? Jednym z pomysłów jest Noc Zawodowców organizowana przez Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego, a której celem jest zainteresowanie młodych ludzi wyborem konkretnych zawodów technicznych. Wydarzenie adresowane jest do młodzieży klas 7 i 8 oraz rodziców, którzy są głównymi doradcami przy wyborze ścieżki edukacji. W miniony piątek odbyła się kolejna edycja Nocy Zawodowców, a jedna z odsłon odbyła się w chodzieskim Hipolicie.

Szkoła przedstawiła w możliwie najatrakcyjniejszy sposób swoją ofertę edukacyjną. To samo ze swoimi ofertami zrobili również przedsiębiorcy, zarówno rzemieślnicy, jak i duże firmy. A to wszystko, by przekonać przyszłych uczniów, że szkoły branżowe i technika dają im możliwość poznanie danego zawodu i nabycia konkretnych umiejętności podczas praktyk. Ukończenie takich szkół często nierzadko wiąże się z możliwością podjęcia pracy w firmie, w której zdobywało się wiedzę z danej branży.

Podczas Nocy Zawodowców uczniowie nie tylko mogli poznać wszystkie kierunki kształcenia i przy pomocy rodziców oraz doradców zawodowych dopasować je do swoich zainteresowań. To był również czas zabawy: quizy, gry z upominkami, występy artystyczne oraz pokazy laserowe.

Organizatorem Nocy Zawodowców w Chodzieży było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile.

Fot. CWRKDiZ Piła