Noc Zawodowców w Chodzieży

Tym razem nie Noc Muzeów czy Noc Naukowców, a Noc Zawodowców. Zapraszamy do Chodzieży 5 października, na prezentację wybranych zawodów, spotkania z praktykami, rzemieślnikami i osobami, które odniosły zawodowy sukces. Zaproszenie skierowane jest do uczniów klas VII, VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum.

Noc Zawodowców nawiązuje do dobrze znanych, cyklicznych wydarzeń takich jak „Noc muzeów”, czy „Noc naukowców”. Wykorzystując tę sprawdzoną formułę organizatorzy chcą wdrożyć wspomnianą koncepcję, która ma na celu promocję kształcenia zawodowego i dualnego wśród dzieci i młodzieży w regionie.

W programie między innymi:

  • Mini warsztaty zawodowe prowadzone przez nauczycieli z zakresu wybranego zawodu w celu prezentacji metod pracy i kierunków kształcenia

  • Warsztaty i konsultacje z doradcą zawodowym, których tematem będzie planowanie własnego rozwoju i podejmowanie pierwszych świadomych decyzji dotyczących ścieżki edukacyjno – zawodowej

  • Spotkanie z rzemieślnikami i praktykami

  • Rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych – GOŚĆ SPECJALNY Paweł Salamon, zdobywca Kulinarnego Pucharu Polski 2016, jako przedstawiciel wybranego zawodu i przykład sukcesu zawodowego

  • Niespodzianka na zakończenie (pokaz „Światło i dźwięk”).

W ramach wydarzenia zapraszamy uczniów do udziału w konkursie „Zawód moich marzeń”, w którym można wygrać atrakcyjny sprzęt multimedialny. Podczas Nocy Zawodowców 2018 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród oraz prezentacja prac.

Wydarzenie patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Organizatorem jest: Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile

Partnerzy wydarzenia: Starostwo Powiatowe w Chodzieży, Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, Centrum Edukacji Zawodowej w Chodzieży, Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach, Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży.

Termin i miejsce: 5 października 2018 (piątek) godz. 18.00 – 22.00 w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2.