Nocne zdarzenie na drodze Czarnków – Kuźnica Czarnkowska. BMW w ogniu

Groźnie wyglądające zdarzenie na trasie Czarnków – Kuźnica Czarnowska. Samochód osobowy marki BMW uderzył w drzewo i stanął w ogniu.

Kilka minut po północy w niedzielę, 16 stycznia, do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Czarnkowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 178 pomiędzy Czarnkowem a Kużnicą Czarnkowską. Jak wynika ze wstępnych informacji, kierujący samochodem marki BMW 22-letni mieszkaniec gminy Trzcianka nie dostosował prędkości i wypadł z jezdni uderzając w drzewo. Samochód stanął w płomieniach. 22-latek może mówić o szczęściu: wiele takich zdarzeń kończy się tragicznie, a ranni i zakleszczeni w rozbitych pojazdach kierowcy nie zawsze mają szansę się uwolnić. W tym przypadku 22-letni kierowca opuścił samochód o własnych siłach jeszcze przed przyjazdem zastępów straży pożarnej.  

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pojazdu przez podanie jednego prądu piany ciężkiej. Po ugaszeniu pożaru wrak został zabrany przez pomoc drogową – informuje mł. bryg. Tomasz Cybulski z KP PSP w Czarnkowie  

W akcji brały udział dwa zastępy JRG Czarnków.  Kierowca bmw został ukarany mandatem karnym.

Fot. mł. ogn. Piotr Cyrulik