Nosowska na Letniej Scenie w Chodzieży

Już w sobotę, 25 czerwca, na deskach chodzieskiego amfiteatru jedna z najważniejszych artystek polskiej sceny – Katarzyna Nosowska.

Nosowska od 30 lat nieustannie zachwyca talentem i wrażliwością, zaskakując swoich fanów zupełnie nowymi wcieleniami. Katarzyna Nosowska nie boi się zmian i zabawy swoim wizerunkiem. Szeroka publiczność pokochała ją jako wokalistkę zespołu Hey. Od 1993 roku nagrała z tą grupą 11 albumów, stopniowo przesuwając się od grunge’owego „Fire” w kierunku muzyki elektronicznej. Jako wokalistka Hey prowadziła też solową karierę – owocem tego były takie albumy jak „puk puk”, „UniSeXBlues”, „8” czy wreszcie hiphopowa „Basta”.

Twórczość Nosowskiej przez lata była doceniana nie tylko przez fanów, ale także przez krytyków. Artystka ma na koncie m.in. Paszport „Polityki”, nagrodę ministra kultury, liczne Fryderyki – dla autorki tekstów i wokalistki roku. Artystka wielokrotnie pełniła funkcję dyrektorki artystycznej festiwalu Męskie Granie, współtworząc hymny kolejnych edycji imprezy we współpracy z największymi polskimi gwiazdami.

W Chodzieży Nosowska wystąpi w ramach Letniej Sceny. Koncert odbędzie się w sobotę, 25 czerwca, o godz. 19.00. Bilety w cenie 69 złotych i 59 zł dla grup zorganizowanych do nabycia w kasie ChDK i w klubie Barka w Pile (w Pile tylko indywidualne).

Fot. Mat. prasowe