Notecki Półmaraton im. Józefa Nojiego odwołany Co z kolejnymi edycjami?

Zaplanowana na początek sierpnia jubileuszowa 40. edycja Noteckiego Półmaratonu im. Józefa Nojiego nie odbędzie się. O odwołaniu biegu poinformowali w minionym tygodniu organizatorzy wydarzenia.

Oficjalny komunikat w tej sprawie pojawił się na profilu półmaratonu w mediach społecznościowych. Jak wyjaśniają w nim organizatorzy wydarzenia, problemem nie do przejścia stała się kwestia zabezpieczenia trasy.

„W tym roku nasz bieg się nie odbędzie. Ze względu na negatywną opinię Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu dotyczącą dotychczasowego sposobu zabezpieczenia trasy biegu. Z zaskoczeniem przyjęliśmy informację, że forma, która sprawdzała się przez wiele lat nagle okazuje się być nieodpowiednia. Po wyczerpaniu dróg odwoławczych i przy zbyt wysokich kosztach przygotowania pełnego zamknięcia dróg lub zmiany trasy musieliśmy podjąć tę decyzję” – czytamy w komunikacie.

Sytuacja jest tym bardziej trudna, że prowadzone były już elektroniczne zapisy na bieg. Kwestia uiszczonego już wpisowego zostanie jednak uregulowana.

„Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim wspierającym bieg i uczestniczącym w nim od wielu lat. Przepraszamy tych, którzy już się zapisali. Pieniądze za wpisowe zostaną zwrócone na numer konta użyty przy wpłacie” – informują organizatorzy Półmaratonu.

Sytuacja smutna jest tym bardziej, że w tym roku Notecki Półmaraton odbyć się miał po raz 40! Interwencję w sprawie decyzji Komendy Wojewódzkiej Policji zapowiedziała posłanka Małgorzata Janyska.

Co dalej z Półmaratonem?

Odwołanie tegorocznej edycji Półmaratonu to jednak jeszcze nie koniec złych wiadomości dotyczących tego wydarzenia. Organizatorzy poinformowali bowiem, że również kolejne edycje biegu stoją pod znakiem zapytania…

„Chcielibyśmy zaprosić na edycję przyszłoroczną, ale w tej chwili i kolejne edycje stoją pod znakiem zapytania. Dotychczasowi organizatorzy będą przekazywać pałeczkę komuś innemu” – informują organizatorzy Półmaratonu.

Organizowany od 40 lat Półmaraton im. Józefa Nojiego od lat niezmiennie cieszył się wielkim zainteresowaniem biegaczy, a także rolkarzy i chodziarzy.

Warto tylko wspomnieć, że w minionym roku ukończyło go prawie 180 zawodników.