Noteckie Skrzydła, Sukces i Drzewo wręczone podczas Spotkania Noworocznego w Wieleniu

W piątek, 17 stycznia Burmistrz Wielenia oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zaprosili na spotkanie noworoczne z Lokalnymi Liderami, inaugurujące 30-lecie Samorządu Terytorialnego w Gminie Wieleń. Podczas uroczystości wręczono nagrody Burmistrza Wielenia: statuetki „Drzewo”, „Sukces” oraz „Noteckie Skrzydła”. Burmistrz Elżbieta Rybarczyk, życząc wszystkim „Szczęśliwego Nowego Roku”, dziękowała pracownikom, partnerom, mieszkańcom i przyjaciołom za zaangażowanie w mijającym roku oraz wsparcie.

– Cieszę się z obecności zaproszonych gości, lokalnych liderów biznesowych i społecznych oraz mieszkańców. To dzięki Państwu gmina rozwija się dynamicznie. Składam Wam wielkie i szczere podziękowania – powiedziała witając zaproszonych gości Elżbieta Rybaczyk.

Pani Burmistrz podsumowała także miniony 2019 rok:

– To rok, w którym rozpoczęły się znaczące inwestycje dla Gminy Wieleń, łączące się z dynamicznymi przemianami, które na trwałe zapiszą się w historii tej ziemi – powiedziała.

Dodała również, że spotkanie noworoczne rozpoczyna świętowanie 30 lat budowania samorządu lokalnego.

Warto tu przypomnieć, że Gmina Wieleń należy do czołówki gmin w Polsce, które w 1998 roku odpowiedziały na apel pisma samorządu terytorialnego „Wspólnota” i podjęły stosowną uchwałę, którą przedłożono w Sejmie w celu ustanowienia święta samorządu, które przypada na 27 maja. Ta historyczna Uchwała Rady Miejskiej w Wieleniu nr 365/XXXVII/98 wyeksponowana była zresztą w holu, na wystawie okolicznościowej. Z przyjemnością warto zaznaczyć także, że w ubiegłym roku Gmina Wieleń wyróżniona została nagrodą specjalną za wkład pracy i zaangażowanie, które przyczyniają się do rozwoju, otrzymując tytuł: „Gmina 30-lecia Wolności RP”. Wyróżnienie wręczono 14 czerwca ub. w Warszawie.

Ważnym momentem noworocznego spotkania z lokalnymi liderami było przekazanie honorowych nagród Burmistrza Wielenia w dziedzinie społeczno-gospodarczej, kultury fizycznej i turystki oraz kultury, czyli prestiżowych: statuetek: „Drzewo”, „Sukces” oraz „Noteckie Skrzydła”. Wyjątkowy wieczór w Wieleniu uświetniły popisy artystyczne – pokaz akrobatyki tanecznej duetu Marysia i Julian – zwycięzców 12. edycji „Mam talent” 2019, a także koncert galowy Katarzyny Zawady. Oklaskom nie było końca…

Statuetka „Drzewo”, kategoria: Ekstranagroda Burmistrza Wielenia
dla Radnych Rady Miejskiej w Wieleniu I-VIII kadencji za stwarzanie warunków do rozwoju Miasta i Gminy Wieleń

Statuetka „Drzewo”, kategoria: Pracodawca RokuNagroda Burmistrza Wielenia w dziedzinie społeczno-gospodarczej dla Kettler Polska sp. z o.o. w Wieleniu

Statuetka „Sukces” Nagroda Burmistrza Wielenia w dziedzinie kultury fizycznej dla Brenderup sp. z o.o. w Wieleniu za organizację cyklicznych turniejów piłkarskich „Brenderup Junior CUP”

Statuetka „Noteckie Skrzydła” Nagroda Burmistrza Wielenia w dziedzinie kultury dla Zespołu „Guleckie Szprychy” w Gulczu