Nowa przychodnia „Promedica” w Wieleniu już działa

3 lutego w Wieleniu przy ul. Jana Pawła II oficjalnie ruszyła „Promedica”- długo oczekiwana w tej części gminy nowa placówka podstawowej opieki zdrowotnej.

Regularnie, przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 8.00 do 18.00 trzech lekarzy sprawuje opiekę nad pacjentami. Skutecznie poprawił się dostęp do lekarza pierwszego kontaktu. 

Lekarzem wiodącym w przychodni lekarskiej „Promedica” jest lek. med. Agnieszka Piechowiak, specjalista chorób wewnętrznych, reumatolog. Pozostałą część kadry medycznej stanowią: lekarz pediatra Iwona Hajder – Bukowy, doktor Adam Terliński oraz pielęgniarki Sylwia Kalinowska i Anita Helwich.  Managerem przychodni lekarskiej przy ul. Jana Pawła II 27 w Weleniu jest Pani Maria Pawelczak. 

– Uruchomienie nowej Przychodni buduje poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszej gminy i poprawia dostęp do lekarza pierwszego kontaktu. Gratuluję otwarcia nowej Przychodni Lekarskiej „Promedica” w Wieleniu oraz życzę personelowi powodzenia, sukcesów i satysfakcji z pracy zawodowej, wdzięczności pacjentów a także życzliwości i wsparcia środowiska medycznego – powiedziała podczas otwarcia nowej przychodni Elżbieta Rybarczyk Burmistrz Wielenia.  

Na przestrzeni pięciu lat przedstawiciele samorządu kilkukrotnie podejmowali próby znalezienia lekarza POZ, również za pośrednictwem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Pomimo wstępnego zainteresowania różnych lekarzy, decyzji pozytywnej nie było. 

Przełomowym okazało się spotkanie, które odbyło się w dniu 16.10.2019 roku w Urzędzie Miejskim w Wieleniu z udziałem zainteresowanych lekarzy oraz sołtysów wsi z terenu części północnej Gminy Wieleń, a także przedstawicielem Rady Osiedla Północ Wieleń.

Wspólnie z sołtysami ustalono harmonogram spotkań z udziałem lekarza POZ z mieszkańcami w poszczególnych sołectwach Gminy Wieleń.  

Spotkania już za nami, samorząd lokalny udostępnił obiekt i jest efekt.

źródło: UM Wieleń