Nowość: pogoda z Piły aktualizowana co 10 minut!

Na budynku I LO przy ul. W. Pola w Pile działa Powiatowa Stacja Meteo, która dostarcza aktualnych i dokładnych danych pogodowych. Wszystkie są na bieżąco przetwarzane komputerowo w Powiatowym Centrum Edukacji Ekologicznej w Pile.

Pogoda aktualizowana jest co 10 minut. Łatwo ją sprawdzić.
– To bardzo proste. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać adres www.powiat.pila.pl i ukaże nam się podświetlony w kolorze błękitnym baner. Wystarczy w niego kliknąć i nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę pogoda.powiat.pila.pl, na której znajdują się aktualne dane pogodowe: temperatura, wilgotność powietrza, wielkość opadów, siła wiatru, aktualne ciśnienie atmosferyczne i wiele innych danych – wyjaśnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski.


Wszystkie dane są bardzo dokładne. Na stronie możemy także sprawdzić dane pogodowe z tygodnia, miesiąca, roku i je porównać w wymiarze historycznym.

Strona działa również na urządzeniach mobilnych.


Dane pogodowe można odczytać również w infokiosku, który stoi w holu, przed wejściem do PCEE. Stacja meteo powstała w ramach projektu Eko-Edukacja w Powiecie Pilskiem, wraz z utworzeniem Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej w Pile.

Całkowita wartość projektu 1,7 mln zł, pozyskane dofinasowanie z WRPO na lata 2014-2020 1,2 mln zł.

Źródło: Powiat Pilski