Nowy dyrektor BWA i liceum na Pola

Edmund Wolski nowym dyrektorem BWAiUP w Pile. Nowego dyrektora ma również I LO w Pile przy ul. W. Pola. Została nim Angelika Zygmunt.

Podczas ostatniej przed wakacjami sesji Rady Powiatu w Pile starosta pilski Eligiusz Komarowski razem z przewodniczącym Rady Kazimierzem Wasiakiem wręczył trzy nominacje na stanowiska dyrektorów szkół średnich. Pogratulowali również wyboru nowemu dyrektorowi Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile.

Dwie zmiany są zasadnicze. Dotychczasowego dyrektora Tadeusza Ogrodnika 1 lipca zastąpi Edmund Wolski, były dziennikarz i wieloletni redaktor naczelny Tygodnika Pilskiego, a od 2003 roku właściciel Wydawnictwa ,,Media” w Pile. Został wybrany na to stanowisko na okres 3 lat.

To wielki dla mnie zaszczyt. Zdaję sobie sprawę jak wielka spoczywa na mnie odpowiedzialność i zrobię wszystko, by placówka, którą będę zarządzał, cieszyła się uznaniem i spełniała oczekiwania mieszkańców – powiedział.

Zmiana nastąpi również w I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie. Od 1 września placówką tą będzie zarządzać Angelika Zygmunt, nauczyciel informatyki i podstaw przedsiębiorczości w tej szkole. Na stanowisku dyrektora zastąpi ona Pawła Jarczaka, który kierował placówką tą od 20 lat.

Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzono. Jestem gotowa do ciężkiej pracy. A znając dobrze tę placówkę, w której już od wielu lat pracuję, jestem przekonana, że także udanej – zadeklarowała.

Ponadto dyrektorem Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile na kolejną 5-letnią kadencję do 2023 r. została wybrana Urszula Mrall, która kieruje tą placówką od 20 lat. Od 1 lipca oficjalnym dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile będzie Tomasz Łochowicz, który przez minione 10 miesięcy pełnił obowiązki dyrektora tej placówki. Wszyscy wymienieni dyrektorzy zostali wyłonieni na stanowiska w drodze konkursów.