Nowy dyrektor pilskich lasów

Dość nieoczekiwana zmiana miejsc na fotelu dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Andrzeja Brusiło zastąpił Bartosz Bazela, który do Piły trafił z toruńskiej dyrekcji.

We wtorek Bartosz Bazela oficjalnie przejął obowiązki dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Kim jest nowy szef pilskich lasów?

Urodził się w 1978 roku w Gostyninie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie o profilu biologiczno-chemicznym studiował na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, uzyskując w 2002 r. tytuł magistra inżyniera leśnictwa. Ukończył również szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Pracę zawodową rozpoczął w roku 2002 jako stażysta w Nadleśnictwie Łąck (RDLP w Łodzi). Później pracował jako referent w Urzędzie Miasta Gostynin. Przez następnych dwanaście lat był specjalistą Służby Leśnej ds. zagospodarowania lasu w Nadleśnictwie Gostynin, gdzie prowadził m.in. sprawy z zakresu hodowli i ochrony lasu, selekcji, nasiennictwa i szkółkarstwa oraz ochrony przyrody i ochrony przeciwpożarowej, zamówień publicznych, a także certyfikacji lasów. Do jego obowiązków należało również administrowanie systemem informatycznym LP, obsługa i aktualizacja Leśnej Mapy Numerycznej oraz edukacja leśna. Od maja 2017r. do kwietnia 2018 r. sprawował funkcję nadleśniczego Nadleśnictwa Supraśl (RDLP w Białymstoku). 13 kwietnia 2018 r. został powołany na stanowisko dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, które piastował do 28 września 2022 r. Jego ostatnie stanowisko przed nominacją do Piły to nadleśniczy Nadleśnictwa Włocławek (RDLP w Toruniu).