Nowy opel dla pilskiego szpitala od Grupy Mago

Kolejny dar dla pilskiego szpitala. Tym razem Grupa MAGO – Autoryzowany Dealer samochodów marki Honda Hyundai i OPEL w Pile przekazała Szpitalowi Specjalistycznemu nowy samochód opla astrę, który będzie służył do przewożenia próbek, np. tych pobranych od pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Samochód będzie wykorzystany również przez personel medyczny. Lekarze będą nim jeździć np. na nocne wizyty domowe do pacjentów, także podczas świąt. Samochód odciąży karetki, które dzisiaj są niezwykle potrzebne.
Nowy opel ma sygnalizację świetlną na dachu, jest ekonomiczny, koszty jego utrzymania nie będą wysokie.

Kluczyki do nowego auta dyrektorowi szpitala, przed salonem sprzedaży Opla przy ul. Siemiradzkiego w Pile, wręczył prezes Grupy MAGO Maciej Ozgowicz.

– Wszyscy wiemy, jak trudną mamy sytuację związaną z epidemią koronawirusa w kraju. Aby było lepiej musimy wspierać tych, którzy są na pierwszej linii frontu. Z moim wspólnikiem podjęliśmy decyzję, by skontaktować się z dyrektorem pilskiego szpitala i zapytać, jak możemy pomóc. Ustaliliśmy, że podarujemy samochód, który będzie wspierał szpital w logistyce, nie tylko podczas epidemii COVID- 19, ale także w kolejnych latach. Uważamy, że szczególnie w tak trudnym okresie biznes lokalny powinien działać na rzecz społeczeństwa – powiedział prezes Ozgowicz.

Za ten wyjątkowy prezent tak dziękował Wojciech Szafrański, dyrektor szpitala.

– Dzisiaj w Wielki Czwartek przeżywamy tajemnicę Wielkiego Tygodnia. I w takim momencie przekonujemy się, że są ludzie, którzy potrafią tworzyć dobro. I tego dobra doświadcza Szpital Specjalistyczny w Pile. Samochód wykorzystamy do niesienia pomocy pacjentom. Odciąży nasze karetki, których nie będziemy już wysyłać do transportu krwi, czy próbek pobranych od pacjentów. W imieniu pracowników całej Grupie MAGO serdecznie dziękuję za ten gest – powiedział dyrektor.

Założycielami Grupy MAGO są Zbigniew Mazurkiewicz i Maciej Ozgowicz, do dzisaj prezes Zarządu. W 1998 r. spółka nawiązała współpracę z Honda Poland i rozpoczęła działalność motoryzacyjną. W 2011 r. podpisała kolejną umowę dealerską z Hyundai Motor Poland. W 2016 r. wzbogaciła ofertę o stację dealerską Opla.

Dziś GRUPA MAGO oferuje pełen pakiet usług: sprzedaż nowych oraz używanych aut marki Honda, Hyundai i Opel, ich serwisowanie. Posiada stację kontroli pojazdów, wypożyczalnię aut, sklep części zamiennych. Oferuje usługi ubezpieczeniowe, leasingowe. Dwukrotnie otrzymała nagrodę dla „Najlepszego Dealera marki HYUNDAI w Europie” w kategoriach – satysfakcja obsługi klienta oraz serwis.

źródło: Powiat Pilski