Nowy termin Półmaratonu Signify Piła

30. Półmaraton Signify Piła został przełożony na 25 października 2020. Powodem jest wciąż trwająca pandemia wirusa COVID-19. Organizatorzy po długich analizach, dyskusjach i przemyśleniach, zdecydowali się ogłosić nową datę pilskiego półmaratonu.

Mimo, że do pierwotnego terminu (06.09.2020) jest jeszcze półtora miesiąca, sztab decyzyjny w porozumieniu z władzami miasta postanowił nie czekać do ostatniej chwili w nadziei, że sektor imprez sportowych będzie mógł przeprowadzać wydarzenia z większą ilością uczestników niż dopuszczalna obecnie norma 300 osób. Na liście startowej Półmaratonu Signify Piła figuruje obecnie blisko 1300 nazwisk, zatem możliwość przeprowadzania imprezy sportowej ze zwiększonym od 17 lipca limitem do 300 osób nadal niczego nie rozwiązuje.

W związku z nową datą imprezy organizatorzy dokonali kilku istotnych zmian w regulaminie. I tak, ustalono, że do 8 września wydłużony zostanie termin, w którym obowiązywać będzie niższa opłata startowa (75 zł). Po tej dacie koszt rejestracji będzie wynosił 95 zł. Nieprzekraczalny termin zapisów na półmaraton ustalono na 17 października 2020.

Co ważne, zawodnicy, którzy mają aktualnie opłacone pakiety startowe będą automatycznie przeniesieni na nowy termin półmaratonu 25.10.2020. Istnieje możliwość przeniesienia opłaty startowej na rok 2021. Osoby, które będą domagały się zwrotu opłaty startowej proszone są o kontakt z organizatorem drogą mailową do dnia 17 sierpnia 2020 na adres: info@pila.halfmarathon.pl podając imię i nazwisko, nadany numer startowy oraz swoje konto bankowe.

Pilska impreza rozgrywana jest nieprzerwanie od 1991 roku. W pierwszych 9 edycjach zawodnicy rywalizowali na dystansie 15km. Od roku 2000 bieg przyjął formę półmaratonu stanowiąc również walkę o medale mistrzostw kraju. W bieżącej edycji również odbędą się mistrzostwa Polski w półmaratonie. Przypomnijmy, że rekord frekwencji pilskiej imprezy osiągnięty w roku 2018 wynosi 3825 zawodników. Liczba ta plasowała wówczas bieg na 8 miejscu w klasyfikacji największych polskich półmaratonów.

W obecnej sytuacji organizatorzy imprez, które od lat były rozgrywane jesienią cierpią na znacznie większe niedostatki frekwencyjne niż biegi, które pojawiły się w kalendarzu imprez z datą przesuniętą o kilka miesięcy. Listy startowe wydarzeń, które zostały przeniesione z wiosny na październik i listopad są znacznie obszerniejsze. Wynika to oczywiście z zarejestrowania uczestników jeszcze przed pandemią. Obecnie potencjalni zawodnicy czekają na kolejne kroki związane z odmrażaniem imprez sportowych. Organizatorzy bacznie śledzą aktualną sytuację i mają nadzieję, że jesienią spotkamy się na trasach biegowych.

źródło: mat. prasowe