Od października zapłacimy więcej za śmieci. Kolejna podwyżka w PRGOK

Od 1 października więcej zapłacimy za odbiór odpadów. To kolejna już w tym roku podwyżka na terenie Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi. I kolejna, która jest zróżnicowana w zależności od miejsca zamieszkania.

Im dalej od Piły, tym drożej. Na początku roku kiedy wprowadzano pierwszą podwyżkę gminy tworzące PRGOK podzielono na pięć sektorów ze względu m.in. na zagęszczenie zabudowy. Wtedy podwyżki dotknęły wszystkie samorządy, choć najmniej sektor V obejmujący Piłę oraz sektor IV obejmujący Jastrowie i Krajenkę.

Teraz Zgromadzenie Związku Międzygminnego “PRGOK” podniosło ceny za odbiór odpadów wszędzie poza Piłą. Tę jako najbardziej zagęszczoną podwyżki nie dotknęły. Reszta od 1 października zapłaci więcej. I tak mieszkańcy wspomnianego sektora IV obejmującego Jastrowie i Krajenkę zapłacą 35 zł od osoby. Dwa złote więcej czyli 37 zł zapłacą mieszkańcy sektora IIII, który tworzą gminy: Kaczory, Wysoka, Miasteczko Krajeńskie i Białośliwie. Jeszcze drożej – 39 zł będzie w sektorze II, który tworzą gmina Ujście i gmina Czarnków. Najwięcej, bo 41 zł od osoby zapłacą mieszkańcy sektora I obejmującego gminy Wieleń, Drawsko i Krzyż Wlkp.

PRGOK tłumaczy podwyżki panującą w kraju sytuacją ekonomiczną.