Od środy odbywają się szczepienia na stadionie w Pile

5 maja na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile rozpoczęły się szczepienia mieszkańców w Punkcie Szczepień Powszechnych w formule Drive Thru. Zorganizowano tutaj także punkt szczepień stacjonarnych dla osób, które przybywają pieszo. Pierwszego dnia zaszczepiło się 370 osób, sto procent zarejestrowanych.


Dla zmotoryzowanych urządzono 6  stanowisk, w punkcie stacjonarnym 2 miejsca. Całość jest zadaszona, wyznaczono także dwie oddzielne strefy oczekiwania po szczepieniu – dla osób zmotoryzowanych i pieszych.Nad ich stanem zdrowia czuwają ratownicy medyczni, którzy są w ciągłym pogotowiu, aby w razie potrzeby nieść pomoc osobom po szczepieniu. W specjalnie urządzonym pomieszczeniu mają niezbędny sprzęt medyczny do ratowania zdrowia i życia.

Wjazd na szczepienia odbywa się od ulicy Podgórnej, wyjazd znajduje się od strony ul. Okrzei, przy parkingu marketu Lidl. Trasy są dobrze oznakowane.

Osoby, które przyjeżdżają samochodem, przy bramie wjazdowej od razu kierowane są do strefy oczekiwania. Jeśli nie mają przy sobie kwestionariusza – obowiązkowego wywiadu przed szczepieniem przeciw COVID-19 – otrzymują go do wypełnienia od osób kierujących ruchem.

Po chwili mogą już podjechać na szczepienie na wyznaczone stanowisko. Organizatorem szczepień na stadionie jest Powiat Pilski-Starostwo Powiatowe w Pile, a wykonuje je firma COR Sp. z o.o.Punkt jest czynny od poniedziałku do soboty, od godz. 8.00 do 18.00. 

Rejestrować można się pod numerem 989 lub przez serwis pacjent.gov.pl (do procesu rejestracji nie jest konieczne posiadanie profilu zaufanego); można wskazać preferowaną lokalizację na Stadionie Powiatowym przy Okrzei 4 w Pile.


WAŻNE DLA PACJENTÓW
1. Aby nie czekać w kolejce warto mieć ze sobą wypełniony kwestionariusz – wywiad przed szczepieniem, który jest dostępny do druku np. na stronie www.powiat.pila.pl

2. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości, maseczkę, a po szczepieniu należy odczekać około 20 minut w strefie oczekiwania.

3. Na szczepienie należy przybyć o wyznaczonej podczas rejestracji godzinie.  
 

źródło: Powiat Pilski