Oddała 200 tys. złotych fałszywym policjantom

64-letnia mieszkanka powiatu pilskiego to kolejna ofiara oszustów, działających metodą „na policjanta”. Kobieta martwiąc się o los najbliższych, przekazała rzekomym policjantom 200 tys. złotych.

Jednymi z najpopularniejszych metod stosowanych przez oszustów są metody na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”. Przestępcy podszywają się pod naszych bliskich lub policjantów, chcąc wyłudzić od nas pieniądze. Opowiadają zmyślone historie, które są fikcją.

Niestety, jedna z mieszkanek powiatu pilskiego straciła oszczędności swojego życia. Sprawca, wykorzystując społeczne zaufanie do policji i troskę o los najbliższych kobiety, wyłudził od niej 200 tys. złotych.
Kobieta otrzymała telefon od rzekomego policjanta z informacją, że najbliższa jej osoba spowodowała śmiertelny wypadek. Jedynie natychmiastowe wpłacenie kaucji pozwoli uniknąć kary. 64-latka, przekonana, że rozmawia z prawdziwym policjantem oraz czując odpowiedzialność za dalszy los najbliższych, przekazała oszustom pieniądze.

– Apelujemy, aby w przypadku otrzymania podobnych telefonów, jak najszybciej zakończyć rozmowę i zadzwonić pod numer telefonu 112. Policjanci nigdy nie proszą o pieniądze i nigdy nie dzwonią z żądaniem ich przekazania – mówi Jędrzej Panglisz, rzecznik pilskiej komendy policji.