Odzyskali mercedesy skradzione w Wielkiej Brytanii

Czarnkowscy kryminalni odzyskali dwa, warte ponad 200 tysięcy złotych mercedesy sprintery, które skradzione zostały na terenie Wielkiej Brytanii. Auta „znalazły się” na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Czarnków.

Czarnkowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej od dłuższego czasu zainteresowani byli pojazdami znajdującymi się na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Czarnków. Ich uwagę, w szczególności przykuły samochody na angielskich numerach rejestracyjnych.

W trakcie przeszukania posesji należącej do 40-latka, funkcjonariusze ujawnili dwa mercedesy sprintery. Po sprawdzeniu ich w systemach policyjnych, okazało się, że zostały skradzione na terenie Wielkiej Brytanii, 12 lutego. Ich wartość oszacowano na kwotę ponad 200 tys. złotych. Mundurowi zabezpieczyli oba pojazdy, które po przeprowadzonych oględzinach trafiły na policyjny parking.

W toku dalszych czynności kryminalni znaleźli jeszcze kilka innych samochodów, między innymi z wyciętym polem numerowym. Aktualnie śledczy powołali biegłego, w celu sprawdzenia pochodzenie tych aut – informuje Karolina Górzna-Kustra z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

Do tej pory, na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili dwa zarzuty paserstwa 40-letniemu właścicielowi posesji.