„Oh, happy day”. W niedzielę koncert gospel na siedem chórów

To będzie wyjątkowy koncert. W niedzielę, 2 października, w Pile w ramach I Festiwalu Pieśni Chóralnej odbędzie się koncert gospel „Oh, happy day”. W murach kościoła pw. NMP Wspomożenia Wiernych zaśpiewa siedem chórów.

W niedzielnym koncercie wystąpią Chóry zrzeszone w Oddziale Nadnoteckim Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile: Chór Halka z Piły, Chór Di Ortica z Szydłowa, Chór Sonata z Okonka, Chór Ballada z Debrzna, Chór Gromada ze Starej Wiśniewki, Chór Tęcza z Zakrzewa i Chór Euforia z Człuchowa. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Przemysław Wojnarowski.

Na niedzielnym koncercie będzie można usłyszeć chóralne wykonanie: „Otwieram me usta sławię Pana”, „Modlitwa o pokój”, „Hold On”, „Amazing Grace”, „Go down Moses”, „Podnosisz mnie”, „Going”, „Worship the Lord”, „Leć o pieśni” oraz tytułowy „Oh, happy day”. Jako soliści zaśpiewają: Aleksandra Olejnik oraz goście z Ukrainy – Mykola Sikora i Olena Slyusarenko, akompaniować im będą: Roman Zemke, Henryk Misiurny, Tomasz Wyrzykowski, Przemysław Wojnarowski. Dyrygenci: Lilia Czaja, Maria Kaaz Rożeńska i Patryk Miara.

Partnerem wydarzenia jest Powiat Pilski. Początek koncertu o godz. 16.00. Wstęp bezpłatny.