Ojciec utonął. 7-letniego syna udało się uratować

Tragiczny wypadek w Jędrzejewie (gmina Czarnków). W niedzielę (2.06.2019) podczas kąpieli na terenie zbiornika wodnego po byłej żwirowni utonął 30-latek. Natomiast 7-letni chłopiec po wyciągnięciu z wody i przywróceniu czynności życiowych został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

W niedzielę, 2 czerwca około godziny 16.14 dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dwóch osobach tonących na terenie zbiornika wodnego po byłej żwirowni w Jędrzejewie gm. Czarnków.

Po przybyciu na miejsce mundurowi zastali świadków zdarzenia, którzy wyciągnęli z wody na brzeg nieprzytomnego mężczyznę. Policjanci podjęli reanimację 30-latka. Z kolei funkcjonariusze Straży Pożarnej po przeszukaniu akwenu wyjęli na brzeg nieprzytomnego 7-letniego chłopca.

Strażacy wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego prowadzili czynności reanimacyjne obu osób. Niestety 30-latek nie przeżył. Natomiast chłopcu udało się przywrócić czynności życiowe i śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego trafił do szpitala.

Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności procesowe. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. W ciągu najbliższych dni czarnkowscy śledczy pod nadzorem trzcianeckiej prokuratury będą ustalać okoliczności tej tragedii – informuje Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej komendy policji.

Policjanci apelują o rozwagę nad wodą. Przyczyną tragedii najczęściej jest brak wyobraźni i lekkomyślność. Nie rzadko również lekceważenie obowiązujących przepisów oraz kąpiel w miejscach niestrzeżonych.