Okradł pacjenta, pieniądze zakopał…

Pilscy kryminalni zatrzymali 68-latka, który będąc w przychodni lekarskiej okradł jednego z pacjentów. Swój łup, w tajemnicy przed żoną, zakopał z dala od domu.

Zatrzymany mieszkaniec Piły przebywając w przychodni lekarskiej, ukradł jednemu z pacjentów portfel, w którym znajdowało się 500 zł i 560 dolarów. Jednak w tajemnicy przed żoną senior spakował gotówkę w torbę foliową i zakopał daleko od swojego domu.

– Po przeanalizowaniu wszystkich zebranych materiałów w sprawie, funkcjonariusze wpadli na trop złodzieja, którym okazał się 68-letni mieszkaniec Piły. Policjanci zatrzymali amatora cudzych portfeli na terenie Piły. Senior przyznał się do kradzieży. Przekazał policjantom, że kiedy ukradł portfel, to poszedł do toalety, wyjął z niego gotówkę i portfel wyrzucił. Jednak bał się, że żona znajdzie u niego tak dużą sumę pieniędzy, więc postanowił je zakopać – relacjonuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Policjanci pojechali na wskazane przez seniora miejsce i odkopali paczkę, w której znajdowała się cała skradziona gotówka.

Zatrzymany to 68-letni mieszkaniec Piły. Teraz za kradzież odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Mich, źródło: KPP Piła