Okradł zakrystię. Potrzebował gotówki na nowy telefon…

W ręce policji z Łobżenicy wpadł 18-latek podejrzany o kradzież pieniędzy z zakrystii jednego z obiektów sakralnych, znajdujących się na terenie powiatu pilskiego. Policjanci w znacznej części odzyskali skradzioną gotówkę.

Do zdarzenia doszło 16 września na terenie gminy Łobżenica. Jak ustalili policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy, nieznany sprawca wszedł na teren zakrystii jednego z obiektów sakralnych, znajdujących się na terenie powiatu pilskiego i ukradł pieniądze – blisko 2 tys. złotych.

Policjanci szybko wpadli na trop złodzieja, którym okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Łobżenica. 17 września funkcjonariusze zatrzymali amatora cudzego mienia w szkole mieszczącej się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Młody mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa i oświadczył, że ukradł pieniądze, ponieważ chciał kupić sobie nowy telefon. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionych pieniędzy. 18-latek miał schowaną gotówkę w częściach garderoby, plecaku oraz piórniku. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.