Owsiak otworzy rondo w Pile?

Ponad 1300 podpisów zebrano pod inicjatywą nadania jednemu z nowobudowanych rond w Pile imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomysłodawcy projektu otrzymali „zielone światło“ dla tej inicjatywy od Fundacji WOŚP. Petycja trafiła już do pilskiego ratusza. Niewykluczone, że jeśli pomysł znajdzie poparcie wśród radnych miasta, w uroczystości nadania rondu imienia WOŚP weźmie udział Jurek Owsiak.

Z akcją zbierania podpisów pod petycją w Pile wyszli m.in. działacze pilskiego Komitetu Obrony Demokracji. W krótkim czasie, podczas kilku zbiórek udało się zebrać ponad 1300 głosów poparcia.

31 sierpnia Izabela Milewska (Komitet Obrony Demokracji Piła) i Mirosława Szudera (Instytut Myśli Demokratycznej Roberta Biedronia), złożyły petycję na ręce Prezydenta Piły Piotra Głowskiego.

Niewykluczone, że jeśli pomysł zyska przychylność Rady Miasta, na uroczystości nadania nowej nazwy rondu „lub innemu godnemu miejscu“ – jak czytamy we wniosku – pojawi się Jurek Owsiak. Podobnie stało się w maju w Skarżysku-Kamiennej i w czerwcu w Szczecinku, gdzie szef WOŚP osobiście przecinał wstęgi na nowych rondach.