Paczka dla Hospicjum. Udana zbiórka mimo pandemii

Zakończyła się prowadzona w skrajnie trudnych czasach akcja „Paczka dla Hospicjum”, a zebrane środki przekroczyły dwukrotnie zaplanowany cel.

– Dziękujemy państwu serdecznie, że w tych ogromnie trudnych czasach znaleźliście czas i miejsce w sercu oraz pamiętaliście, by do tej akcji się przyłączyć – powiedziała podczas podsumowania akcji Beata Dudzińska, zastępca Prezydenta Piły.

Celem akcji było zebranie funduszy na środki ochrony osobistej i dezynfekcji, niezwykle niezbędnych w czasie pandemii. Docelowo planowano zebrać 5000 złotych, jednak dzięki hojności wpłacających udało się pozyskać znacznie więcej środków.

W ramach akcji,, Paczka dla Hospicjum” udało się zebrać ponad 9000 złotych, dzięki 26 wpłatom. Zebrane środki pozwolą na zakup prawie 50 zestawów środków ochrony osobistej oraz dezynfekcji.

Prowadzenie zbiórki było tym trudniejsze, że wszystkie poprzednie akcje organizowane były w galeriach handlowych, gdzie ułożone symbolicznie paczki przypominały o tym, że należy wesprzeć przed świętami potrzebujących. W tym roku, z powodu pandemii, symboliczna choinka stanęła przez drzwiami hospicjum, ale mimo to darczyńcy nie zapomnieli o potrzebach placówki.

– Dzięki państwa hojności i pamięci o nas udało się zapełnić choinkę przy hospicjum paczkami, których zawartość zapewni bezpieczeństwo zarówno podopiecznym, jak i pracownikom – mówi dr Alicja Graczyk, dyrektor Hospicjum w Pile. – Dzięki zebranej kwocie oraz innym wpłatom możemy płynnie i spokojnie zapłacić za sprzęt ochronny – dodaje.

Jedna paczka kompletowana była za zebrane 200 złotych z wpłat. W skład kompletu ochronnego wchodzą: fartuch ochronny, kombinezon, maseczki FPP2 i FFP3 i rękawiczki.

Przy tej okazji warto dodać, że oprócz akcji „Paczka dla Hospicjum”, pilską placówkę wsparły w ostatnim czasie także różne firmy i instytucje, w tym Galeria VIVO!, MiniMax czy studentki pielęgniarstwa.

– Nawet w tym ciężkim dla nas wszystkim czasie, są takie ciche Anioły, które „spadają nam z nieba” – mówi Alicja Graczyk. – Po raz kolejny doświadczyliśmy na przykład dobroci i życzliwości od Szkoły Policji w Pile. Zostaliśmy obdarowani najpotrzebniejszymi artykułami pierwszej potrzeby do ochrony przed koronawirusem. Za okazane otwarte serce i prawdziwą twarz wielkoduszności serdecznie dziękujemy! – dodaje.

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym/Hospicjum odbyła się skromna, ale pełna ciepła wigilia. Pomimo że rodziny nie mogły być osobiście przy swoich bliskich, nie zabrakło im wsparcia i serca.

Teraz pomóc pacjentom i ich opiekunom można, przekazując 1 procent podatku, podczas rocznego rozliczenia podatku.

Gabriela Ciżmowska