Paszyk: To najważniejsze wybory prezydenckie od 30 lat. W niedzielę nie zostawajcie w domu!

Poseł PSL Koalicji-Polskiej Krzysztof Paszyk zachęcał w piątek w Pile do głosowania w niedzielnych wyborach. – To nie są zwykłe wybory prezydenckie, to wybory najważniejsze od 30 lat! Dlatego w niedzielę nie zostawajcie w domu, bo inni zdecydują za was! – apelował do wyborców.

W konferencji prasowej zwołanej przy pomniku Stanisława Staszica w Pile, posłowi Paszykowi towarzyszyli działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego: Jarosław Maciejewski – wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Stefan Piechocki – prezes PSL w powiecie pilskim i Tadeusz Teterus – przedstawiciel prezydium zarządu wojewódzkiego PSL w województwie wielkopolskim.

Działacze PSL podsumowali w Pile kampanię wyborczą kandydata PSL-KO na prezydenta RP Władysława Kosiniaka – Kamysza. Podkreślali również wagę niedzielnych wyborów.

– Te wybory zdecydują o tym, czy prezydentem Polski będzie człowiek w stu procentach zależny od jednego lidera obozu politycznego. Zdecydują, czy prezydentem Polski zostanie człowiek, który ma swój program, konsekwentnie wie do czego zmierza, czy też osoba, która będzie doraźnie realizowała program swojej partii politycznej. Wybory te zdecydują, czy prezydentem zostanie osoba mająca pomysł na to, jak zażegnać czyniący wiele zła podział Polski na dwa obozy, dwa zwalczające się plemiona – wyliczał poseł Krzysztof Paszyk. – Osobą, która jest w stanie podołać rozwiązaniu tych problemów jest Władysław Kosiniak-Kamysz – dodał.

– Władysław Kosiniak – Kamysz to kandydat, którego popierałem i wspierałem w tej kampanii. Jest samodzielny, nie ma nad sobą żadnego prezesa… Przede wszystkim ma swój bardzo konkretny program, który prezentuje już od dłuższego czasu. To nie jest program napisany przez ekspertów od PR, ani program spisany „za pięć dwunasta”, żeby pokazać go przed ciszą wyborczą, lecz program który powstał podczas wielu spotkań i rozmów z Polakami – kontynuował poseł Krzysztof Paszyk.

Podczas spotkania z dziennikarzami poseł Paszyk zachęcał do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach.

– To nie są byle jakie, kolejne wybory, tylko wybory niezwykle ważne dla nas wszystkich. Nie zostawajcie w domu, bo inni zdecydują za was, a to będzie najgorsze rozwiązanie. Zachęcamy też żeby swoje zainteresowanie skierować w stronę kandydata Koalicji Polskiej Władysława Kosiniaka – Kamysza – apelował poseł Krzysztof Paszyk.